• (+90) 216 632 44 41 AdexAkademi

Önce Çocuklarımız

Home Makaleler Önce Çocuklarımız

Çocuğumuzun acil müdahale gerektirebilecek hastalığı veya özel durumu varsa, bunları şoföre ve rehber kişiye bildiriniz.Şoförlerimizin ve rehber kişinin bu gibi durumlarda doğru ilk yardımda bulunabilmeleri için bu tür bilgilerin hayati önem taşıdığını unutmayınız.
Çocuğunuzun kendisine lazım olacak eşyaları eksiksiz olarak almasına yardımcı olunuz. Unuttuğu eşyayı almak için yaşıyacağı panik halinin yaratacağı tehlikeleri unutmayınız.


Çocuğunuzun okul taşıtına ulaşmak için koşmak zorunda kalmayacağı bir zamanda evden çıkmasını sağlayınız.
Çocuğunuzu ineceği yerde karşılıyorsanız, okul taşıtının durakladığı yerdeki yaya kaldırımında bekleyiniz. Çocuğunuzun ineceği yerin karşısında asla beklemeyiniz. Sizi gören çocuğunuz heyecanlanıp yola fırlayabilir.
Küçük çocukların ve evcil hayvanların çocuğunuz ile birlikte okul taşıtına bineceği yere gitmesine izin vermeyiniz.
Şoförün ve rehber kişinin talimatları ve tavsiyelerine uymaları konusunda çocuklarınızı uyarınız.
Okul taşıtının, çocukların yetişebileceği camlarının ve pencerelerinin sabit olmasına dikkat ediniz. Camlar açılabilir durumda ise taşıt sahibini ve okul yönetimini uyararak, sabitlenmesini sağlayınız.
Okul taşıtının kapılarının, şoför tarafından otomatik olarak açılır – kapanır durumda olmasına dikkat ediniz. Kapılar otomatik değil ise bu durumu yetkililere bildiriniz.
Okul taşıtına, taşıma sınırını aşacak sayıda öğrenci alınıp alınmadığını zaman zaman kontrol ediniz. Fazla öğrenci alınıyor ise buna engel olunuz.
Okul taşıtının arkasında, standartlara uygun ayırıcı kuşak, OKUL TAŞITI yazısı ve öğrenci indirip – bindirirken yakılacak DUR ışığı bulunup bulunmadığını kontrol ediniz. Ayrıca işaretler ve ışık yoksa temin edilmesini sağlayınız.
Okul taşıtında standartlara uygun ilk yardım çantası ve yangın söndürme cihazı YSC  bulunup bulunmadığını, yetkililer aracılığı ile kontrol ettiriniz.
Okul taşıtı ve şoförüne ilişkin şikayetlerinizi ilgili oda başkanlığına iletiniz.

Öğrencilerimizin güvenliğinden daha önemli bir şey yoktur.

Leave YourComments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir