• (+90) 216 632 44 41 AdexAkademi

Biyografi

Home Biyografi

Ticari hayatını 1990 yılına kadar ailesi ile sürdüren Mert İntepe , hobisini profesyonelliğe dönüştürmek adına Türkiye’de Yol Güvenliği ve Güvenli Sürüş Eğitimleri üzerine  eğitmenliğe başlamıştır. ‘’Türkiye trafiği için ‘’ kendi imzası ile profesyonel şirketi adına işler yapmış Bp, BotaşBtc projesi, Shell, Petrol Ofisi gibi firmalara uluslar arası standartlanda eğitim modülleri geliştirmiş ve uygulamıştır. 2011 yılında Yol güvenliği , güvenli ve ekonomik sürüş eğitiminin artık sektör olması gerekliliğne inanan Mert İntepe Adex Akademiyi kurmuştur.

Mert İntepe, güvenli sürüş teknikleri ile güvenli trafik bilincinin topluma kazandırılmasında, karşılıklı  saygı ve hoşgörü esaslarına dayanan, can güvenliğinin önemsendiği çağdaş bir trafik ortamının sağlanması,  ihtiyaca göre doğru ve kaliteli eğitimlerle yol güvenliğinde etkin ve kabul gören bir kurum olma vizyonunu AdexAkademi ’ye kazandırmıştır.

Bu vizyonla ; danışmanlık modülleri , güvenli sürüş eğitim programları, off-road eğitimleri, anti skid roll-over eğitimleri, anti-skid eğitimleri, ekonomik sürüş eğitimleri, drift eğitimleri , personal işe alım, yol risk analizleri  konusunda Türkiyenin sektöründe öncü firmaları olan Turkcell, Vodafone, Shell&Turcas, OMW Petrol Ofisi, Opet, Bridgestone, Aygaz, Güvenok, Nestle, Çayeli Bakır İşletmeleri , İETT  gibi pek çok kuruluşa eğitimler vermektedir. Mert İntepe Adex akademi bünyesinde Ümraniye belediyesi ile çocuk trafik parkı projesine imza atmıştır. iki yıl içerisinde 12.500 çocuğa güvenli sürüş ve güvenli trafik hakkında eğitim verilmiştir.

Ayrıca Lastik üreticileri ile birlikte farklı lastik markalarıyla fren,  slalom, ıslak ve kaygan zeminde durma mesafeleri, viraj ve yanal güç dengesi hakkında testler ve lansman yapmaktadır, araç üreticileri ile de bayilere tanıtım günleri düzenlemektedir.

Bu eğitim modüllerinde, emniyet kemeri devrilme ve çarpma simülatörleri,

Alkol gözlüğü kullanılmaktadır.  Mert İntepe Türkiye’de TÜV onaylı rusatında eğitim aracı yazan tek Anti roll-over eğitim tankerini bizzat dizayn ederek Türkiye’deki ağır vasıta eğitim modelinde farklılık yaratmıştır.

Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişki mezunu olan Mert İntepeTosfed (Türkiye), Vern, (Hollanda), Dvr (Almanya), ÖAMTC(Avusturya) sertifikalarına sahip olup, 2013 yılı sonunda Adalet Bakanlığı tarafından  trafik kazaları bilirkişisi  olarak atanmıştır.

Mert İntepe , Trt, Kanal D, Fox Tv, Star Tv, Kanal 24 Tgrt, TV8, Samanyolu TV gibi  görsel basında canlı yayınlarla Türkiye’nin trafik sorununa çözüm önerileri ile katkıda bulunmaktadır. Halen Turkuaz medya grubu, Ulaşım gazetesi, Taşıyanlar ticari taşıtlar dergisi , Trans medya, Taşımacılar dergisi yazılı basınında makaleleri yayınlanmaktadır.

Sayın İntepe’nin Güvenli Sürüş ve Trafik Güvenliği (Defansif Sürüş Teknikleri ve Anti Skid)konuları hakkında ve Off Road sürüşü hakkında kitapları bulunmaktadır. Ayrıca Firmalara sürücü el kitapçıkları, filo araç kullanıcılarına bilgilendirme e-kitapçığı yazmış ve düzenlemiştir.

Mert İNTEPE

 

 

Read Blog Comments (2)

 1. İbrahim Çon 03 Mar 2021 13:35

  Mert bey,

  Haber Türk deki programı izledim. Tırların sol şeridi kapattığından, şoförlerinin küçük araçları sıkıştırmaktan zevk aldıklarından, yarış ettiklerinden de bahsetmek lazım. Ayrıca otobüs şoförlerinin uzun yolda yasal sürüş zamanı bitiminde takografa başka ehliyet takarak yola devam ettikleri bilinen birşey. Cep telefonu ile konuşmak mesajlaşmak ta cabası. Denetim mi hani nerede.

  Saygılar

  Reply
  1. Haklı olduğunuz konular var bizlerde biliyoruz, elimizden geldiği ve dilimizin döndüğü kadar paylaşmaya devam ediyoruz.

   Reply

Leave YourComments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir