• (+90) 216 632 44 41 AdexAkademi

Biyografi

Home Biyografi

Ticari hayatını 1990 yılına kadar ailesi ile sürdüren Mert İntepe , hobisini profesyonelliğe dönüştürmek adına Türkiye’de Yol Güvenliği ve Güvenli Sürüş Eğitimleri üzerine  eğitmenliğe başlamıştır. ‘’Türkiye trafiği için ‘’ kendi imzası ile profesyonel şirketi adına işler yapmış, uluslararası standartlarda eğitim modülleri geliştirmiş ve uygulamıştır. 2009 yılında Yol güvenliği , güvenli ve ekonomik sürüş eğitiminin artık sektör olması gerekliliğine inanan Mert İntepe Adex Akademiyi kurmuştur.

Mert İntepe, güvenli sürüş teknikleri ile güvenli trafik bilincinin topluma kazandırılmasında, karşılıklı  saygı ve hoşgörü esaslarına dayanan, can güvenliğinin önemsendiği çağdaş bir trafik ortamının sağlanması,  ihtiyaca göre doğru ve kaliteli eğitimlerle yol güvenliğinde etkin ve kabul gören bir kurum olma vizyonunu AdexAkademi ’ye kazandırmıştır.

Yol Güvenliği ve Güvenli Sürüş Eğitim Sektöründe 25 yılı aşan tecrübeye sahip Mert İntepe Türkiye’de ve yurt dışında faaliyet gösteren ve sektörün lideri ulusal ve uluslararası birçok markanın Yol Güvenliği danışmanlığını yürütmektedir.

Bu eğitim modüllerinde, emniyet kemeri devrilme ve çarpma simülatörleri, Alkol gözlüğü kullanılmaktadır.  Mert İntepe Türkiye’de TÜV onaylı ruhsatında eğitim aracı yazan ilk ve tek Anti Roll-over eğitim tankerini bizzat dizayn ederek Türkiye’deki ağır vasıta eğitim modelinde farklılık yaratmıştır.

Sayın İntepe’ nin Güvenli Sürüş ve Yol Güvenliği (Defansif Sürüş Teknikleri ve Anti Skid) konuları hakkında ve Off Road sürüşü hakkında kitapları bulunmaktadır. Ayrıca Firmalara sürücü el kitapçıkları, filo araç kullanıcılarına bilgilendirme e-kitapçığı yazmış ve düzenlemiştir.

Mert İNTEPE 

Read Blog Comments (2)

 1. İbrahim Çon 03 Mar 2021 13:35

  Mert bey,

  Haber Türk deki programı izledim. Tırların sol şeridi kapattığından, şoförlerinin küçük araçları sıkıştırmaktan zevk aldıklarından, yarış ettiklerinden de bahsetmek lazım. Ayrıca otobüs şoförlerinin uzun yolda yasal sürüş zamanı bitiminde takografa başka ehliyet takarak yola devam ettikleri bilinen birşey. Cep telefonu ile konuşmak mesajlaşmak ta cabası. Denetim mi hani nerede.

  Saygılar

  Reply
  1. Haklı olduğunuz konular var bizlerde biliyoruz, elimizden geldiği ve dilimizin döndüğü kadar paylaşmaya devam ediyoruz.

   Reply

Leave YourComments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir