• (+90) 216 632 44 41 AdexAkademi

Mapfre Emniyet Kemeri Simülatörü Organizasyon

Home Makaleler Mapfre Emniyet Kemeri Simülatörü Organizasyon

MAPFRE VAKFI (FUNDACION MAPFRE) emniyet kemerinin önemi ile ilgili olarak kamuoyunu bilinçlendirmek ve duyarlılık yaratmak amacıyla “Devrilme Simülatörü Etkinlikleri” düzenliyor.05-15-mapfresimulator

Mayıs ayında Okan Üniversitesi’nde öğrencilerle buluşan MAPFRE, ay sonuna kadar İçerenköy Carrefour AVM ve Ekşi Fest’te de devrilme simülatörü etkinliğini gerçekleştirerek binlerce kişiye emniyet kemerinin önemini anlatacak.

MAPFRE GENEL SİGORTA, içinde bulunduğu toplumun sorun ve ihtiyaçlarından yola çıkarak MAPFRE VAKFI işbirliği ile birçok sosyal sorumluluk projesi geliştiriyor ve 2013 yılından bu yana “trafik” konusunda Türkiye’de de projeler uyguluyor. Dünya çapında birçok önemli projeye imza atan MAPFRE VAKFI, devrilme simülatörü etkinlikleri ile toplumda emniyet kemeri kullanımı ile ilgili duyarlılık yaratılmasını hedefliyor.

Ülkemizde trafikte meydana gelen ölüm ve yaralanmaların en önemli sebeplerinin başında emniyet kemerinin takılmaması olduğundan yola çıkan Vakıf, emniyet kemerinin öneminin yaşanarak öğrenilmesi amacıyla 2 yıl önce Türkiye’de başlattığı Devrilme Simülatörü etkinliğine bu sene de farklı hedef kitlelere ulaşacak şekilde genişleterek devam ediyor.

12 – 13 Mayıs’ta Okan Üniversitesi kampüsünde düzenlenen ve 475 öğrencinin katıldığı etkinlik, 30 Mayıs’ta Ekşi Fest’te devam edecek.

Etkinlik kapsamında, otomobilin devrilmesi durumunda emniyet kemerinin takılı olmasının ne derece hayati olduğunu deneterek yaşatmak amacıyla özel olarak tasarlanan devrilme simülatörü kullanılarak, uzman eğitmenler tarafından katılımcılara emniyet kemerinin doğru kullanımı ile ilgili bilgi veriliyor. Etkinlikte ayrıca emniyet kemerinin önemi konulu broşürler ve hediye olarak reflektörlü yelekler dağıtılıyor.

http://www.sigorta.net.tr/mapfreden-devrilme-simulatoru/

http://www.sigortacigazetesi.com.tr/mapfre-vakfi-emniyet-kemerinin-onemini-yasatarak-anlatiyor/

Leave YourComments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir